Kokteyl nedir, kokteyl nasıl yapılır? ve kokteyl yapmanın püf noktaları

Kokteyl yapmak için gerekse shaker gerekse ağzı geniş bir buzlu bardak gereklidir tabii bu yapılan kokteylin yapısına göre değişir. Shakerde hemen hemen her kokteyl yapılır lakin martini,gintonic vb. gibi kokteyller yapılmaz.

Martini kokteylleri bir buzlu bardağın içinde ya da bir shakerin içinde bar kaşığı ile karıştırılıp yapılır. Onun dışında ise kokteyllerde yapmamız gereken ve hatırlamamız gereken önemli şeyler şunlardır kokteylin kokusu ve tadı her zaman güzel olmalıdır. Kokteylin amacın alkolün acımsı tadını hafifletmek için kullanılır. Kokteylleri yapısına göre süslememiz önemli bir rol oynayacaktır. Kokteylin tadı ve kokusunun yanı sıra aynı zamanda görünümü de ilgi çekici olmalıdır. Barmen ise yaptığı her kokteyli tatması gerekir. Günümüzdeki bir çok yerde maalesef bu imkan yok, barmen kendi yaptığı kokteyllerin tadına bakıp iyiyi kötüyü ayırt ederek kendini geliştirir. Barmen her zaman dinamik olmalıdır tavsiye verecek olursak günde 3 adet espresso içebilirsiniz. Tabii bunları belirli aralıklarla içmelisiniz aksi taktirde kalp çarpıntısına yol açabilir. Müşterilere güler yüz ve bir kaç figür ile müşterileri memnun edebilirsiniz. Bu da kesinlikle sizi mutlu edecektir.
Bunu yapmanız o müşteriyi tekrar kendi mekanınıza çekmenizi kolaylaştıracaktır. Kokteylin yanı sıra elma,çerez,vb gibi ikramlarda da bulunabilirsiniz. Kendi özel karışımlarınızı deneyip kendi yöneticinize sunduktan sonra müşterilere tattırabilirsiniz. Ayrıca kokteylin yapısına göre kullanacağınız bardağa da dikkat etmeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s